Škoda Auto, a.s. - závod Vrchlabí

Transparent Factory - monitoring výroby


Zajistili jsme on-line komunikaci mezi výrobní plochou a měrovým střediskem
Takto se podařilo výrazně zefektivnit a hlavně zrychlit zásahy do procesu a s tím spojenou redukci neshodných dílů. Na měrovém středisku lze navíc hodnotit a komentovat měrové zakázky přímo na speciálních měřidlech Klingelnberg, Jenoptic, Hommel, Zeiss, atd…

Analýza neshodných dílů
Zajistili jsme on-line sběr a vizualizaci neshodných dílů přímo na pracovišti při jejich vzniku.

On-line monitoring měření
Přehled o všech měřeních v časové ose. Monitoring slouží pro podporu mistra, který na jednom místě vidí aktuální problémy s kvalitou dílů v jeho výrobním úseku.

Vyhodnocení způsobilosti procesů
Možnost vyhodnocení způsobilosti procesů z měření. Již žádné papírové SPC karty a jejich zpětné ruční vyhodnocení. Vše jednoduše on-line a na pár kliknutí.

Podpora Shopfloor managementu
Díky modulu Fenestra a jeho schopnosti self-service funkce lze vytvořit uživatelský dashboard, který v tomto případě slouží jako nástroj pro každodenní jednání ve výrobě. Modul je napojen nejenom na data z celého systému chy.stat ale i na systémy třetích stran. Výrobní porady se tak stávají paperless a všechny potřebné informace o výrobě jsou na jedné obrazovce. A to je chytré ne?

Terminál pro operátora výroby
Jednoduchý terminál, který je určen pro podporu operátora výroby. Zajišťuje indikaci výsledků měření, kontrolu četnosti měření, výrobní dokumentaci a propojení na další systémy. Vše na jednom místě a chytře.