SPC versus Způsobilost procesu

online virtuální 25. června 2021Oba statistické nástroje jsou velmi užitečné pro každého technologa nebo pracovníka kvality. Je však zapotřebí dobře vědět, k čemu je který nástroj určený a jaké informace nám poskytuje. Často se stává, že statistické výstupy nejsou interpretovány správným způsobem a zaměňujeme jejich účel. Statistická regulace procesu (SPC) je založena na pravidelném monitorování výstupů procesu, zatímco Způsobilost procesu porovnává výstupy procesu se specifikací a měří schopnost procesu plnit tuto specifikaci.

  • Umíte pro SPC správně nastavit sběr dat?
  • Víte, kdy je proces opravdu nestabilní?
  • Víte, že regulační techniky jsou pro každý proces jiné?
  • Víte, jak nastavit správný rozvrh regulace?
  • A jak se tím vším souvisí stabilita?

Naše kolokvium účastníkům v rozdílu obou nástrojů udělá jasno. Oba nástroje do hloubky vysvětlíme a naučíme Vás správnému používání a interpretaci výstupů. Pochopíte rozdíl v přístupech a koncepci každého nástroje a v budoucnu se budete umět vyhnout chybám při jejich aplikaci. 

 

Pro koho může být školení prospěšné

  • pracovníky kvality, plánovače kvality,
  • technology, procesní inženýry,
  • specialisty kvality.

 

Požadavky na znalosti účastníků

  • znalost způsobilosti procesu a SPC.

 

Varianty školení

1. Online virtuální školení - rozsah 4 x 2 hodiny

Školení pomocí platformy Zoom rozdělené do 4 bloků s využitím interaktivních metod a pomůcek k aktivnímu zapojení všech účastníků. Vzdělávací bloky jsou vhodně prokládány moderovanými diskuzemi k daným tématům s příklady účastníků ze závodů a benchmarku použití z ostatních automobilových firem.

Účastníci obdrží školící materiály v elektronické podobě a certifikát o absolvování školení. 

Cena 4900 Kč

Registrační / kontaktní formulář

 

2. Prezenční školení - rozsah 1 den

Školení v učebně v naší školící akademii v Berouně anebo u zákazníka. Lektor vhodně kombinuje případové studie, týmové práce nebo moderované diskuze s nezbytnou výkladovou částí. Pozornost je věnována praktickému využití, ukázaného na konkrétních příkladech z praxe anebo z případových studii.

Naše akademie striktně dodržuje nezbytná opatření s v souvislosti s možností šíření COVID-19. Maximální počet účastníků je omezen na 4. Lektor má v době školení negativní test na COVID-19.

V ceně školení je občerstvení po dobu školení a oběd dle vlastního výběru z aktuálního menu. 

Účastníci obdrží školící materiály v elektronické podobě a certifikát o absolvování školení. 

Cena 4900 Kč

Registrační / kontaktní formulář

 

Naše videa na kanálu YouTube k tomuto tématu